Voluntariat al Consiliului Elevilor în Tabăra ”Exploratorii”

Activități Civic Consiliul Elevilor

Consolidarea parteneriatului dintre Consiliul Elevilor și elevii ciclului primar în perioada Taberei de vară ”Exploratorii” organizată în liceu s-a realizat de către elevii: Maros Mădălina, Secrieru Victoria, Mihailiuc Victor, Mutaf Victoria, Mândru Victoria, Tărchilă Iraida. Aceștia au organizat în perioada 5-8 iunie mai multe jocuri educaționale și distractive cu elevii claselor primare aflați în tabără.

Despre impresiile din perioada de voluntariat Victoria Mândru a relatat:

”Lucian Blaga spunea: Copilăria este inima tuturor vârstelor. Totul s-a petrecut în primele zile de vacanță atunci când eu și câteva colege de clasă am trăit niște emoții de nedescris. Împreună cu elevii claselor I-IV am petrecut frumoase clipe jucându-ne în cele mai minunate jocuri a copilăriei: Iepurașul fără casă, Semaforul, Șoricelul și Pisica, Rățuștele împușcate și multe altele, câtă fericire emanau fețele dulci ale picilor. Iubesc să petrec timpul lângă copii, bucurându-le sufletele și aducându-le zâmbete pe față. La umbra nucilor în fața școlii elevii ne rugau să mai trecem pe la ei”.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *